خودرو

گالری تصاویر پاگانی هوایرا

پاگانی (به ایتالیاییPagani Automobili) شرکت خودروسازی ایتالیایی است که در زمینهٔ تولید خودروهای اسپرت و فیبر کربن فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۹۹۲ توسط هوراسیو پاگانی در شهر سان چزاریو سول پانارو در نزدیکی مودنا ایتالیا بنیان گذاشته شد.

گالری تصاویر پاگانی هوآیرا

پاگانی هوایرا خودروی سوپر اسپرت موتور وسط است که توسط شرکت خودروسازی پاگانی تولید می‌شود. هوایرا، جانشین مدل زوندا محسوب می‌شود و قیمتی بالغ بر ۱٫۳۱۴٫۰۰۰ دلار دارد. نام این خودرو از الههٔ بادها در عقاید آمریکای جنوبی گرفته شده‌است. هوایرا از طرف مجله خودرویی تخت گاز عنوان هایپرکار سال را در ۲۰۱۲ کسب نمود.

گالری تصاویر پاگانی هوآیرا

شرکت پاگانی تولید بسیار محدودی دارد، آنچنان‌که از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۹ تنها ۱۰۶ دستگاه از انواع زوندا عرضه کرده،که البته از این سال به بعد فعالیت این کمپانی افزایش یافته حتی در کشورهای اروپایی و آمریکا نمایندگی ایجاد کرده‌است.

گالری تصاویر پاگانی هوآیرا

پیشرانهٔ هوایرا دوازده سیلندر خورجینی با حجم ۵۹۸۰ سی سی و دارای سیستم توربوشارژر است. این پیشرانه نیز همانند پیشرانهٔ مدل زوندا توسط شاخهٔ آام‌گ کمپانی دایملر تهیه شده و دارای ۷۲۰ اسب بخار قدرت و ۱۱۰۰ نیوتن متر گشتاور است که مصرف سوخت آن در جاده ۱۷ لیتر و در شهر ۲۳ لیتر در هر صد کیلومتر است.

گالری تصاویر پاگانی هوآیرا

این پیشرانهٔ شش لیتری هوایرا را در مدت حدود ۳٫۱ ثانیه از سرعت صفر به صد کیلومتر بر ساعت می‌رساند. به منظور صرفه جویی در وزن از گیربکس ۷ سرعته تک کلاچه برای انتقال قدرت به محور عقب استفاده شده‌است.

گالری تصاویر پاگانی هوآیرا

با استفاده از لاستیک‌های پیرلی هوایرا می‌تواند شتاب جانبی ۱٫۶۶g را تحمل کند و تا ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد.

گالری تصاویر پاگانی هوایرا

این خودرو از آیرودینامیک فعال برای کنترل پذیری بهتر در سرعت‌های بالا سود می‌برد. به نحوی که چهار اسپویلر در چهار قسمت خودرو به‌طور مستقل، با تغییر زاویه خود بهترین نیروی رو به پایین لازم را برای اتومبیل فراهم می‌کنند.

ضریب پسار پاگانی هوایرا در حالت بسته بودن اسپویلرها برابر با ۰٫۳۱ است.

گالری تصاویر پاگانی هوایرا

گالری تصاویر پاگانی هوایراگالری تصاویر پاگانی هوایراگالری تصاویر پاگانی هوایراگالری تصاویر پاگانی هوایراگالری تصاویر پاگانی هوایراگالری تصاویر پاگانی هوایراگالری تصاویر پاگانی هوایراگالری تصاویر پاگانی هوایرا


گالری تصاویر پورشه 

گالری تصاویر داج چلنجر

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن