اخبار ورزشی

کالدرون نقطه مقابل برانکو

یکی از سخت‌ترین کارها پیش‌بینی ترکیب اصلی پرسپولیس برای مسابقات است؛ فرقی هم ندارد مسابقه مهمی در لیگ برتر باشد یا دیداری نه‌چندان سخت در جام‌حذفی. گابریل کالدرون از همان ابتدا که هدایت پرسپولیس را برعهده گرفت تا امروز نشان داده اعتقادی به یک ترکیب ثابت ندارد و همه شاگردانش باید منتظر نیمکت‌نشینی یا تغییر پست باشند.

 

فرهیختگان: یکی از سخت‌ترین کارها پیش‌بینی ترکیب اصلی پرسپولیس برای مسابقات است؛ فرقی هم ندارد مسابقه مهمی در لیگ برتر باشد یا دیداری نه‌چندان سخت در جام‌حذفی. گابریل کالدرون از همان ابتدا که هدایت پرسپولیس را برعهده گرفت تا امروز نشان داده اعتقادی به یک ترکیب ثابت ندارد و همه شاگردانش باید منتظر نیمکت‌نشینی یا تغییر پست باشند.

این مساله البته موافقان و مخالفان خود را دارد؛ برخی می‌گویند با این روش کسی از فیکس بودن مطمئن نیست و حس رقابت بیش از پیش تقویت می‌شود، ضمن اینکه فشار تنها روی برخی بازیکنان نخواهد بود. برخی دیگر اما که تعدادشان بیشتر است معتقدند تیم‌های موفق معمولا ترکیب ثابتی دارند و مربیان بزرگ حتی اگر در هر پست بازیکنان باکیفیتی در اختیار داشته باشند، ترجیح می‌دهند به یک ارنج ثابت برسند.

از گلر تا مهاجم

کمترین تغییر در پست بازی در اکثر تیم‌های فوتبال مربوط به دروازه‌بان است و معمولا مربیان به ندرت گلر شماره یک خود را تغییر می‌دهند، با این حال در تیم کالدرون دروازه‌بان‌ها هم مثل سایر بازیکنان ثابت نبوده‌اند تا جایی که بیرانوند به‌عنوان گلر شماره یک تیم ملی در بسیاری از بازی‌های پرسپولیس فیکس نبوده و قرمزها در سه بازی اخیر خود در لیگ برتر و جام‌حذفی شاهد حضور رادوشویچ بودند.

در خط دفاعی نیز معمولا مربیان سعی می‌کنند تیم‌شان با تغییر زیادی مواجه نشود، با این حال در پرسپولیس مدافعان میانی به‌طور چرخشی و نوبتی بازی می‌کنند! پرسپولیس در بازی دیروز با شهرداری ماهشهر با زوج سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی به میدان رفت، در بازی قبلی مقابل پارس جنوبی‌جم در لیگ برتر شجاع خلیل‌زاده و کنعانی زوج دفاع میانی بودند و یک بازی قبل‌تر برابر گل‌گهر نیز سیدجلال و شجاع در ترکیب اصلی قرار گرفتند! اوضاع برای مدافعان چپ و راست هم چندان با ثبات نبوده.

در سمت راست مهدی شیری معمولا بازی می‌کند، با این حال در این پست نفراتی مثل شجاع خلیل‌زاده و سیامک نعمتی هم به بازی گرفته شده‌اند و در بازی دیروز نعمتی در این پست به میدان رفت. در سمت چپ نیز به تناوب شاهد حضور انصاری و نادری بوده‌ایم.

با توجه به مصدومیت کامیابی‌نیا، کالدرون در بازی‌های اخیر از زوج ربیع‌خواه و نوراللهی استفاده کرد، اما کمال به مرز آمادگی رسیده و در بازی دیروز نیز برای نخستین‌بار در ترکیب اصلی قرار گرفت و این یعنی اینکه بعید نیست شاهد بازی کردن نوبتی هافبک‌های دفاعی نیز باشیم! در فاز تهاجمی هم در بازی‌های اخیر بازیکنان زیادی فرصت بازی پیدا کرده‌اند و حتی ترابی که آماده‌ترین ستاره قرمزها به شمار می‌رود، مقابل شهرداری ماهشهر روی نیمکت نشست.

نقطه مقابل برانکو

پرسپولیس درحالی بدون ترکیب مشخص در این فصل به میدان می‌رود که معمولا در سال‌های اخیر و تحت هدایت برانکو ترکیبی نسبتا ثابت داشت. مرد کروات حتی در زمان‌هایی که دستش برای انتخاب نفرات باز بود ترجیح می‌داد تغییر زیادی در ارنج اصلی تیمش ایجاد نکند، با این حال کالدرون روش خود را دارد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن