اخبار ورزشی

خوب، بد و زشت پرسپولیس در بازی با الشارجه

خوب: پرسپولیس بازی را خوب شروع کرد و اصولی به ۲ گل رسید، در این میان بازی خوب اوساگونا در نبردهای هوایی و پرس(این بار با خطای کمتر)، تکاپوی بیشتر و دقت بهتر علیپور نسبت به قبل به ویژه در گل اول(که با فشار زیادش در نیمه اول مشخص بود در نیمه دوم کم خواهد آورد) او را تبدیل به بهترین بازیکن پرسپولیس کرد و نشان داد تعویضش مقابل الدحیل درست نبود.

درخشش کوتاه مدت ترابی در پست اصلی خود که منجر به دو پاس گل شد که بعد با جابجایی فراوان او و عدم برگشت تمرکزش او هم افت کرد و دوبار با تعللش موقعیت را از پرسپولیس گرفت

بد: مطابق پیشبینی شارجه با حربه دفاعی پا به زمین گذاشت، اما در جلوی زمین حتی از الدحیل هم خطرناکتر کار می‌کرد که بخش عمده آن ناشی از ضعف عجیب عناصر دفاعی تیم (۷ نفر عقب زمین)بود.

تفاوت تیمی که در ۱۹ بازی اول فصل تنها ۷ گل خورد با تیمی که در ۵ بازی ۶ گل خورده چیست؟

اول سبک دفاعی‌تر کالدرون که بی‌جهت توسط عناصر خودخواه کوبیده میشد، دوم زوج نوراللهی و ربیع‌خواه که به درستی در یک عرض بازی نمی‌کردند و ربیع پوشش احمد بود، اما یحیی باز از دربی درس نگرفت و احمد و کمال را در یک خط بازی داد و فضای پشت سر آن دو تا خط دفاع تبدیل به پیستی برای ۳ بازیکن شارجه شده بود و برای نخوردن گل سوم دست به دعا شده بودیم.

سوم نیمکت نشین کردن بیرانوند برای افتش، شجاع برای اعتراضاتش بود تا آن‌ها به خود بیایند، اما در تیم یحیی هرکه دادش بیش امکان بازیش بیشتر است.

پرسپولیس باز هم از نیم‌فضای بین شیری و دفاع وسطی که گفتیم فرق نمی‌کند جلال باشد یا کنعانی گل خورد و شانس آورد دو گل دیگر نخورد وکمال و امیری هیچ کمکی در آنجا نمی‌کردند، گل دوم هم حاصل اشتباه مثلث مدافعان باتجربه پرسپولیس بود.

بزرگترین اشتباه دیگر یحیی گل‌محمدی این است که محوریت تیمش را احمد قرار داده که بار‌ها نشان داده توان ذهنی لازم برای نود دقیقه گردش توپ را ندارد و سرعت و دقت پاس‌هایش به شدت کاهش پیدا می‌کند

زشت: تا میگویی محمد انصاری عکس مصدومیتش را می‌گذارد، تا میگویی شجاع خلیل زاده اشتباهش را توجیه می‌کند و اعتراضش را راموس‌وار میداند، تا میگویی علیرضا بیرانوند می‌گوید افت کجا بود و و با یک قول تمام می‌شود، تا میگویی کمال کتف یه عده از هوادارانش در می‌رود برای یک‌ لحظه دیدن دوباره رگ گردن او در اعتراضات بیخود، بس کنید این بساط صفرویک را، بگذارید عملکرد منفی را نقد کنیم.

نقد یحیی گل‌محمدی را هم تبدیل به کوبیدن نکنید. در مسیر پیش روی بدون برانکو و کالدرون و هیچگونه مربی خارجی دیگر، یحیی گل‌محمدی بهترین گزینه است، او را نسوزانیم.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن