اخبار ورزشی

فیلسوفان از روی شکم‌سیری انتقاد دارند. ترابی؛ جدیدترین گناه كالدرون

انگار بنی‌اسراييلی‌های زمانه بنای سكوت ندارند.

بعد از همه آن پيش‌بينی‌ها در مورد اينكه گابريل كالدرون نه بازگشایی مدارس را می‌بيند و نه برف پايتخت را، حالا سوژه ديگری برای انتقاد از مربی آرژانتينی پيدا شده است.

هم‌اینک كه او تيمش را با هر مشقتی به حوالی صدر رسانده، می‌گويند پرسپوليس كالدرون فقط در مهدی ترابی خلاصه می‌شود و بدون او هيچ است.

جل‌الخالق! عين اين است كه بگویی بارسلونای بدون مسی چيزی ندارد و با همين فكت بچگانه، گند بزنی به كارنامه گوارديولا و انريكه، اين حرف‌ها را دقيقا از كجا در می‌آوريد؟

چطور گناه «افت» عليپور به گردن مربی است كه نتوانسته او را از نظر فنی و روحی ريكاوری كند اما «خيز» ترابی ربطی به كالدرون و تاكتيک‌هايش ندارد؟ چطور هيچكس به خودش زحمت نمی‌دهد بپرسد ترابی تيم برانكو كه لب خط حبس شده بود، چگونه با آزاد شدن در خط ميانی به بمب ليگ تبديل شده؟ آيا تيمی كه منهای دو پنالتی، همه گل‌هايش را در جريان بازی زده و از كرنر و كاشته و اوت بلند بی‌نياز بوده، واقعا «هيچی» ندارد؟ اين درس‌ها را کی خوانديد؟

اگر از سر و صورت مربی خوش‌تان نمی‌آيد يا اگر دل‌تان هنوز برای برانكو می‌تپد، اين یک داستان ديگر است اما لطفا احساسات تين‌ايجری‌تان را تئوريزه نكنيد و به آن رنگ فنی و فلسفی ندهيد.

گل‌گهر قبل از بازی با پرسپوليس در دوازده بازی فقط دوازده گل خورده بود؛ تيمی كه سپاهان و استقلال تهران و تراكتورسازی تبریز را جان به لب كرد تا باخت.

ترابی؛ جدیدترین گناه کالدرون

حالا اگر از پيروزی خفيف كالدرون خوش‌تان نيامده، او را به همه بردهای پرگل پارسال برانكو ببخشيد؛ از استقلال خوزستان و نفت مسجدسليمان و ماشين‌سازی تا نود اروميه در جام حذفی كه فقط با شوت حاجی انصاری و اشتباه گلر از سر راه برداشته شد.

تيم هر چهار روز یک بار بازی می‌كند و مربی نياز دارد با سيستم چرخشی در بعضی پست‌ها، حداكثر بازيكنان ممكن را آماده نگه دارد، اما حضرات فيلسوف با كليدواژه «تركيب ثابت» دمار از روزگارش درآورده‌اند.

انگار نه انگار همين قوم‌الظالمين خون برانكو را در شيشه كرده بودند كه چرا فقط به يازده نفر اعتماد دارد و بقيه را بی‌انگيزه كرده! البته اگر ناراضی هستيد، هنوز براي تغيير دير نشده. برانكو كه در دسترس نيست، اما دایی و اخوان بيكارند. گزينه مربی خارجی با آپشن گريز شبانگاهی و فسخ يكطرفه هم هست. آخ كه «شكم‌سيری» چه كارها با ما نكرده است…

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن