چهره‌ها

سحر تبر؛ چهره بحث برانگیز اینستاگرامی، بازداشت شد

یکی از خبرهای پر بحث شنبه شبی که گذشت ، ماجرای بازداشت دختری به نام فاطمه بود که حالا فقط ۲۲ سال سن دارد. دختری که در اینستاگرام با نام سحر تبر به شهرت رسیده و یکی از شاخ های اینستاگرامی است . اما او چرا بازداشت شده و اصلا کیست را در این یک دقیقه می توانید مرور کنید.

بنابر اعلام مقام‌های قضایی ایران چهره مشهور اینستاگرام در ایران ملقب به سحر تبر به دستور دادسرای ارشاد تهران بازداشت شده است.

سحر تبر بازداشت شد

خبرگزاری تسنیم نام اصلی او را فاطمه خ. اعلام کرده و گفته این بازداشت “پس از ارسال پیام‌های متعدد مردمی به سامانه دادسرای ارشاد و درخواست پیگیری” انجام شده است.

این “شاخ اینستاگرام” میلیون‌ها دنبال کننده در ایران داشت و به دلیل عمل‌های متعدد جراحی و تغییرات در چهره خود که ظاهری متفاوت را به نمایش می‌گذاشت، در شبکه‌های اجتماعی به شهرت رسید.

در ایران به چهره‌هایی که تعداد زیادی دنبال‌کننده در اینستاگرام دارند، شاخ اینستاگرام می‌گویند.

اتهامات سحر تبر:

از اتهامات او “ترویج خشونت، تحصیل مال از طریق نامشروع، توهین به مقدسات، توهین به حجاب اسلامی، گسترش اباحه گری و تشویق جوانان به فساد” اعلام شده است.

عده‌ای معتقدند علت تغییر چهره او به دلیل ناموفق بودن عمل‌های زیبایی بوده ولی بعضی دیگر تغییر چهره او را به شکل کنونی تعمدی می‌دانند.

بر اساس آنچه بعضی رسانه‌های ایران اعلام کرده‌اند، این چهره‌ معروف اینستاگرامی متولد ۱۳۷۶ و حدودا ۲۲ ساله است.

سحر تبر بازداشت شد

عده‌ای در ابتدا می‌گفتند که این دختر ایرانی سعی داشته چهره خود را مانند آنجلینا جولی، ستاره معروف آمریکایی درآورد.

فعالیت های “سحر تبر” از دید رسانه های غیرایرانی هم پنهان نماند و بعضی از آنها او را با عنوان‌هایی نظیر “عروس مردگان” توصیف کردند.

او البته پیشتر با انتشار دابس‌مشهایی از آهنگ های مورد علاقه خود در یوتیوب هم طرفدارهایی پیدا کرده بود.

بعد از دستگیری او حساب کاربری “سحر” در اینستاگرام در دسترس نیست.

طی یک دهه گذشته جراحی‌های زیبایی در ایران به شدت افزایش یافته؛ رسول خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیش از هفت ماه پیش گفته بود: “میزان جراحی‌های زیبایی در ایران ۲۰ تا ۳۰ برابر کشور‌های اروپایی است و مردم هیچ جای دنیا مانند ایران دنبال جراحی زیبایی نیستند.”

برخورد با بعضی “اینفلوئنسرها” در شبکه‌های اجتماعی در ایران البته جدید نیست؛ بعضی از آنها از راه تبلیغات درآمد‌های بسیار بالایی کسب می‌کنند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن